איך מתחילים עסק מאפס – המדריך המלא ליזמים מתחילים

אז החלטתם לעשות צעד נוסף קדימה ולהגדיל את ההכנסות שלכם בסוף החודש. למען האמת, כאשר תלמדו איך מתחילים עסק מאפס מא' ועד ת', תוכלו גם אתם לשדרג את סגנון החיים אליו התרגלתם, להציב לעצמכם מטרות ויעדים שיאפשרו לכם להגשים יותר ויותר חלומות עליהם פנטזתם במהלך השנים.

0

אז החלטתם לעשות צעד נוסף קדימה ולהגדיל את ההכנסות שלכם בסוף החודש. למען האמת, כאשר תלמדו איך מתחילים עסק מאפס מא’ ועד ת’, תוכלו גם אתם לשדרג את סגנון החיים אליו התרגלתם, להציב לעצמכם מטרות ויעדים שיאפשרו לכם להגשים יותר ויותר חלומות עליהם פנטזתם במהלך השנים. פותחים עסק עצמאי קטן ומתקדמים אל עבר עצמאות כלכלית מנצחת.

אם אתם עדיין שכירים ומחפשים דרך נוספת להשלמת הכנסה כעסק עצמאי, תוכלו לשלב בין ניהול עסק קטן בזמנכם הפנוי, בלי לאבד את תפקידכם בחברה הנוכחית בה אתם מועסקים. חשוב להבין כי פתיחת עסק מאפס מלווה בהתחייבויות אלו ואחרות, אליהם תצטרכו להתכונן מבעוד מועד. איך מתחילים עסק, מי הם הגורמים הרלוונטיים ומהם העלויות.

You'll Love These
איך מתחילים עסק מאפס
איך מתחילים עסק מאפס ללא התחייבויות כלכליות

איך מתחילים עסק מאפס ללא הון עצמי

החלום של כל יזם הוא להקים עסק עצמאי מצליח. השאלה היא איך אפשר לפתוח עסק כזה ללא שום השקעה כספית שתצריך מכם לקחת הלוואות לפתיחת עסק שלא לצורך. ההמלצה שלנו היא להתחיל כעוסק פטור מדיווח חודשי למע”מ. ישנם מבחר הטבות לבעלי עסקים קטנים שמרוויחים עד 100,000 שקלים בשנה.

פתיחת עוסק פטור ללא התחייבות

הצעד הראשון בפתיחת תיק עוסק פטור יהיה במשרד מס ערך מוסף, בהתאם לאזור המגורים שלכם. יהיה עליכם להמציא מראש מספר מסמכים:

  1. תעודת זהות הכוללת ספח
  2. אישור מהבנק על חשבון פעיל או צילום צ’ק
  3. אישור על החזקת דירה בבעלותכם או תשלומי שכירות, מים חשמל וארנונה

לאחר מכן, תוכלו לגשת אל פקיד המע”מ ולמלא טופס מע”מ 821 – רישום לצרכי מס ערך מוסף. בטופס זה תצטרכו להצהיר מהו תחום העיסוק שלכם, צפי למחזור שנתי בשקלים חדשים, תיאור הנכס; חנות, משרד, מגרש, מחסן.

אם לא תהיה כל בעיה, תוכלו לקבל תעודה ותיק עוסק פטור באופן מידי.

פתיחת תיק במס הכנסה

בשלב הבא, תצטרכו לגשת אל מס הכנסה ולמלא טופס 5329 – דו”ח פרטים אישיים והצהרה על מקורות הכנסה. בדומה לדו”ח הקודם שמילאתם במשרדי מע”מ, תצטרכו גם כאן לכתוב את הפרטים האישיים שלכם, תחום העיסוק וכו’. לאחר מכן, תוכלו לקבל תיק עוסק עצמאי במס הכנסה.

פתיחת תיק עצמאי בביטוח לאומי

רגע לפני שתוכלו לשדרג את מעמדכם כיזמים עצמאים, תצטרכו לפנות אל המוסד לביטוח לאומי ולהמציא טופס נוסף: 6101 – דין וחשבון רב שנתי. אם לא ייוצרו עיכובים נוספים, תקבל אסמכתא על פתיחת תיק עצמאי בביטוח לאומי.

איך מתחילים עסק מאפס שמייצר הכנסה חודשית ללא סיכון גבוה

בין שפתחתם עוסק פטור או עוסק מורשה, קרוב לוודאי שתצטרכו לפרסם מוצרים ושירותים שלכם באופן מקוון או באמצעות מתחם מסחרי בדמות חנות או משרד בבעלותכם. שימו לב כי במקרים אלו, ההוצאות יהוונה גבוהות, בעוד ההכנסות עדיין יעמדו בנקודת ההתחלה.

אם אין ברצונכם לקחת סיכונים מיותרים, כדאי להתחיל מאפס באמצעות פרסום ושיווק דיגיטלי של מוצרים ושירותים שלכם או של הקולגות שלכם. שלב זה חשוב כדי לקבל סטטיסטיקה ונתונים על אודות הצרכנים וקהל היעד הפוטנציאלי בתחום העיסוק שלכם.

השורה התחתונה

תוכלו לפרסם את העסק שלכם ברשתות החברתיות ולבדוק את רמת ההיענות מצד הגורמים הרלוונטיים. לאחר שתתחילו לקבל תגובות ובקשות לקבלת פרטים נוספים על אודות השירותים והמוצרים שלכם, תוכלו להרוויח עליהם עמלות שותפים.

כך תוכלו להתחיל בקטן ולצבור הכנסה נוספת ללא השקעה משמעותית מצדכם. לאחר שהרווחתם כמה מאות שקלים ויותר, תוכלו להתחיל לפרסם בתשלום ברשתות החברתיות ובמנועי החיפוש ולהגדיל את תזרים המזומנים שלכם, כמעט ללא כל הגבלה.

Loading...
ייתכן שתאהב גם

Leave A Reply

Your email address will not be published.