בעלי עסקים קטנים: 7 טיפים שימושיים שכדאי להכיר

שאלנו יועצים עסקיים וחזרנו עם תשובות

0

בעלי עסקים קטנים בישראל נאלצים להתמודד עם שגרה יומית ואינה פשוטה. הוצאות גבוהות, מיסים והרבה עבודה קשה. האם ישנם דרכים טובות יותר לשפר את רווחיותם ומהי האסטרטגיה הסודית שכל עסק קטן צריך להכיר כדי להגדיל את המכירות בעסק לפחות ב-33%? שאלנו יועצים עסקיים וחזרנו עם תשובות שכנראה יפתיעו אתכם לטובה. מוכנים? אנחנו מתחילים.

רגע לפני שאתם פותחים את הארנק ומוציאים אלפי שקלים נוספים בייעוץ עסקי, החלטנו לחשוף בפניכם כמה מהשיטות המחתרתיות והפרקטיות ביותר עבור בעלי עסקים קטנים שרוצים להגדיל את הכנסות העסק שלהם בלי להיכנס למינוס ובלי להסתכן שלא לצורך.

You'll Love These

1. כולם מדברים על תוכנית עסקית מקצועית לבעלי עסקים

אבן היסוד של כל עסק קטן מתחילה מתוכנית עסקית. בלעדיה, תתקשו לעמוד ביעדים ולהשיג את המטרות שלכם. איך תדעו שהגעתם לשם בלי מפה שתראה לכם את הדרך הנכונה, צעד אחר צעד?

איך תכל’ס בונים תוכנית עסקית?

הקו המנחה לבניית תוכנית עסקית יציג אסטרטגיה שנתית לצד 12 חודשי השנה. המטרה היא לרשום כמה שיותר פרטים בלי להחסיר דבר, וזאת כדי לנהל היטב את תזרים המזומנים.

התוכנית תציג כמה שיותר פרטים וסגמנטים שצריכים להביא בחשבון כדי לבנות את מפת הדרכים האידיאלית לבעלי עסקים קטנים בתחילת דרכם.

דוגמה לפרטים להם צריך להתייחס:

משכורות העובדים, מיסים, הוצאות שוטפות לעסק כגון עלויות והוצאות שיווק, כמות מכירות חודשית, זמני העובדים, עלויות שעתיות, רווח גולמי, הכנסות, רווח / עלות, רווחים לפי תעריף שעתי, הוצאות קבועות, משכורת בעל העסק, רואה חשבון, דמי שכירות, ביטוח, עלויות המוצרים וכד’.

בעלי עסקים קטנים
בעלי עסקים קטנים עובדים על תוכנית עסקית

2. איך לקבוע תקציב הקמה ריאלי לעסק חדש

תקציב ההקמה נועד לעזור לבעלי עסקים להתכונן מראש לקראת ההוצאות הצפויות והבלתי צפויות בלי לחרוג מהמסגרת שהגדרתם. תקציב הקמת העסק כולל: רכישת ציוד, אגרות רישוי, עיצוב ומיתוג, שיפוצים וסיוד בית העסק. יש להביא בחשבון גם הוצאות נוספות שיכולות לנוע בין 20-15%.

3. בעלי עסקים קטנים לא לוקחים סיכונים מיותרים

יזמים בתחילת דרכם עשויים לבקש הלוואה בדמות משכנתא על חשבון דירת המגורים שלהם לצורך מימון עלויות העסק.

המלצת המומחים: אם אתם חדשים בתחום, הימנעו מסיכונים מיותרים.

4. ניהול תזרים מזומנים

הקפידו לנהל את תזרים המזומנים העסקי שלכם כראוי. פגיעה בתזרים עלול לפגוע באמינותכם בעיני הבנקים, ולמנוע מכם לקבל הלוואות מעת לעת. אם אין לכם עדיין כלים ותוכנות לניהול תזרים מזומנים לעסק, תוכלו להשתמש בתוכנת האקסל ולראות את כל הנתונים באופן מדויק ומדיד.

5. תשאפו תמיד לקדמה

עסק הוא עסק, בלי שום סנטימנטים לאף אחד. הענף העסקי הוא תחרותי, דינמי ותמיד שואף קדימה. בדקו מהו הצורך האמיתי של השוק, מהם הטרנדים החדשים בתחום שלכם ומה המתחרים שלכם מציעים. כך, תוכלו להגדיל את רווחיות העסק שלכם וגם לשרוד שנים רבות בתחום, או לפחות את תקופת הבצורת העסקית הראשונה.

בעל עסק קטן
בעל עסק קטן שתמיד חודש על הקדמה

6. בעלי עסקים קטנים שומרים על מיקוד עסקי

בעלי עסקים קטנים נוטים להתפזר ולמכור גם מוצרים ושירותים שאינם בקיאים בהם. התוצאה עשויה להיות הרסנית אם לא עושים זאת נכון. התחילו בקטן ושמרו על המיקוד שקבעתם בהתאם לתוכנית העסקית.

7. הכר את המומחה

“עדיף להגיד משהו למישהו מאשר הכול לכולם.” חפשו את המוצרים והשירותים בהם אתם מתמחים יותר מכל. קדמו את אני המאמין שלכם והתחייבו לטוב ביותר. כדי להפוך למומחים בתחומכם, העיקרון המנחה של כל בעל עסק קטן צריכה להיות כדלקמן: “אל תמכור או תמליץ על מוצר או שירות שלא היית קונה לעצמך או ממליץ לאחותך”.

לסיכום:

רגע לפני מפזרים צ’קים והתחייבות לכל עבר, בדיוק היטב את הצורך האמיתי של הלקוחות שלכם ומהו הערך המוסף שלכם. הישארו ממוקדים בתחומכם והמנעו מהוצאות מיותרות.

Loading...
ייתכן שתאהב גם

Leave A Reply

Your email address will not be published.