קניית עסק חדש באינטרנט: 5 דברים שצריך לדעת לפני שיוצאים לדרך

שאלות ותשובות של בעלי עסקים שהיו שם בדיוק כמוכם, והחליטו לספר בדיוק איך הם עשו את זה.

0

עסק חדש הוא הזדמנות ליצירת עתיד כלכלי ובטוח יותר. רגע לפני שתבחרו את הבייבי החדש שלכם, כדאי להכיר את חמשת כללי הברזל לפני כל קניית עסק חדש באינטרנט. שאלות ותשובות של בעלי עסקים שהיו שם בדיוק כמוכם, והחליטו לספר בדיוק איך הם עשו את זה.

הרבה יזמים צעירים מעוניינים לרכוש עסק משגשג שיוכל להתאים לכם בדיוק כמו כפפה ליד. לרוב, אפשר לחפש הזדמנויות טובות להשקעה בעסק מניב דרך מודעות באתר יד2 ובקבוצות פייסבוק של בעלי עסקים.

You'll Love These

אם זו הפעם הראשונה שלכם, כדאי שתלמדו איך עושים מחקר מעמיק לפני קניית עסק חדש ומה הן נורות האזהרה שצריכות לקפוץ לכם בכל פעם שאתם נתקלים בהבטחה להתעשרות ברגע? יצאנו ובדקנו מה הם בתי העסק הפופולריים שתוכלו להשקיע בהם בלי לקחת סיכונים מיותרים.

קניית עסק חדש באינטרנט – שלב המחקר ותובנות בזמן אמת

נכון למועד כתיבת שורות אלו, אנו נמצאים בלב מגפת נגיף הקורונה שבינתיים כבר הצליחה להדביק 193 חולים בישראל. אמש, הציג נתניהו את ההנחיות החדשות למאבק בקורונה, וביניהם איסור על התכנסות של יותר מעשרה אנשים. כמו כן, הודיע כי מקומות הבילוי, בתי הקפה והמסעדות יסגרו עד להודעה חדשה.

התוצאה: הרבה אנשים מבולבלים ואינם ערוכים להתמודדות במצבי לחץ ועשויים לעמוד בפני קבלת החלטות רבות שישפיעו על עתידם הכלכלי.

השקעה ברכישת עסק חדש בתקופת משבר פיננסי

יש שיגידו כי קניית עסק בתקופת מיתון כלכלי ומשבר מדיני, לא צעד חכם במיוחד, אך אם צוואר הבקבוק שלכם יוכל לאפשר רכישה ובעלות על עסק חדש, ייתכן מאוד שתצליחו למצוא הזדמנות עסקית בעלת פוטנציאל כלכלי, כדאי ורווחי במיוחד.

יזמים המחפשים לרכוש עסק חדש דרך האינטרנט בתחומים הנראים לעיל, יעמדו בפני מספר דילמות עסקיות:

  • האם כדאי לרכוש עסק בתקופת סגר מדיני?
  • האם העסק פעיל בימים אלו?
  • האם המחיר באמת שווה את ההשקעה?

כל משבר הוא הזדמנות

בתקופה זו, הרבה בעלי עסקים אינם מצליחים לשרוד את מגפת הקורונה והאילוצים הכלכליים הנלווים לה ונאלצים למכור את העסק שלהם במחיר הפסד. המשמעות היא יציאה לחירות כלכלית בתקופת משבר וכאוס עולמי.

קניית עסק חדש דרך האינטרנט
קניית עסק חדש דרך האינטרנט

חישוב סך כל ההוצאות החודשיות

רגע לפני שאתם קונים עסק באינטרנט, יהיה עליכם לבדוק היטב את המוניטין העסק שצבר מאז יום הקמתו. בקשו דוחות מפורטים הכוללים את סך כל ההוצאות וההכנסות החודשיות של העסק, הן ברמה החודשית והן ברמה השנתית. דוחות אלו יעזרו לכם לראות היטב כיצד עובד העסק והאם המחיר אכן מצדיק את ההשקעה.

לאחר שקיבלתם את דוח ההוצאות וההכנסות של העסק, תצטרכו לעשות גם אתם אותו הדבר בחשבון הבנק הפרטי שלכם.

א. חשבו את ממוצע ההוצאות החודשיות שלכם (הפרטי והעסקי)

ב. הכפילו את סך כל ההוצאות שלכם ב-6.

ג. התוצאה שיצאה לכם היא הסכום שיהיה עליכם לשים בצד לתקופה של ששת החודשים הראשונים (מלבד מחיר העסק)

קניית עסק חדש: בדיקה מקיפה ויסודית 

חיפוש קצר בגוגל יאפשר להמציא את כל הנתונים שכדאי שתדעו לפני שתקנו עסק חדש. איתור חברה, מספר ח.פ, קבלת נסח מלא ומידע נוסף שיהיה זמין עבורכם באתר רשם חברות של משרד המשפטים. בדקו על הבעלים של העסק וודאו כי מדובר באדם אמין ומקצועי ובעל עבר נקי ללא דופי.

חוזים, מסמכים ועורכי דין

הרבה יזמים צעירים אינם בקיאים בחוק, ולכן עשויים ליפול בלשונם. חפשו עורך דין מסחרי המתמחה בעריכת חוזים לרכישת עסק קיים. רשמו את כל הביטחונות והערבויות בחוזה ווודאו כי לא פספסתם אף פרט חיוני.

רכישת עסק חדש
רכישת עסק חדש

הכירו את המתחרים שלכם

מחקר מתחרים הוא פרט חיוני, אסטרטגי ובעל ערך רב עבור כל בעל עסק. בדקו מי הם המתחרים הישירים שלכם ומי הם המתחרים העקיפים. ככל שתכירו טוב יותר כיצד הם פועלים, תדעו טוב יותר מה לעשות ומה לא לעשות בניהול העסק החדש שלכם.

קניית עסקים דיגיטליים באינטרנט – האם קיימת חיה כזאת?

אמרנו כי כל משבר הוא הזדמנות, ולכן בתקופה שבה מספר המבודדים עולה מיום ליום ואנשים נמצאים בסגר מלא, ייתכן כי יוכלו למצוא פתרונות אלטרנטיביים להשקעה בנדל”ן דיגיטלי מניב, שיאפשר להם לייצר הכנסה פאסיבית לאורך זמן, בלי לצאת מהבית. נשמע מעניין?

לפרטים נוספים על קניית עסק דיגיטלי ומניב

Loading...
ייתכן שתאהב גם

Leave A Reply

Your email address will not be published.