5 מאפיינים עיקריים שצריך לחפש בכל שותף עסקי יעיל

טיפים ליזמים ובעלי עסקים המחפשים להרחיב את העסק שלהם בלי לקחת סיכונים מיותרים.

0

שותף עסקי יכול להיות במקרה הטוב, בחירה עסקית מוצלחת או במקרה המוצלח פחות כישלון מפואר. איך אפשר למצוא שותף לעסק שיספק את הערך המוסף הגבוה ביותר ויהיה מחויב להצלחת העסק, לפחות כמוכם. טיפים ליזמים ובעלי עסקים המחפשים להרחיב את העסק שלהם בלי לקחת סיכונים מיותרים.

האם תהליך קבלת ההחלטות שלכם נעשה לפי הרגש או השכל? רגע לפני חתימת החוזה, עליכם לשאול את עצמכם האם המועמדים הפוטנציאלים שבחרתם הם בדיוק החתיכה החסרה לעסק שלכם והאם נבחרו רק משום שהם נמצאים במעגלים הקרובים שלכם?

You'll Love These

המחיר של שותפות עסקית עם חברים ובני משפחה היא דילמה ומחיר שאותו משלמים מאות אלפי בעלי עסקים קטנים ובינוניים בארץ, בכל יום. האם ישנן אלטרנטיבות לבחירת שותפים עסקיים בדרך להצלחה עסקית פורה ומשגשגת? יצאנו, בדקנו וחזרנו עם כל התשובות.

בדיקת הערך המוסף של כל שותף עסקי

אם יש לכם כבר זהב ביד, באופן טבעי יהיו אנשים שירצו לקחת חלק מהבייבי העסקי שלכם. השאלה העיקרית היא אלו תועלות תוכלו בדיוק לקבל ממנו. חוק המשיכה אומר כי דומה מושך דומה, אך הקו המנחה לבחירת שותף לעסק אומר כי כדאי למצוא אדם בעל פרספקטיבה מעט שונה משלכם, שמסוגל להשלים את הכישורים שלכם בניהול העסק באופן האידיאלי.

שותף עסקי לעבודה
שותף עסקי לעבודה משותפת במשרדי החברה

התחייבויות ומחויבויות קודמות

מחפשים שותף שישקיע בעסק שלכם? השקעה בעסק דורשת אנשים רציניים בעלי חוסן ואורך נשימה גדולים לכל מקרה ותרחיש אפשרי. בדקו אלו התחייבויות פיננסיות קודמות יש לשותף שלכם, וודאו שלא לחזור על טעויות של אחרים. הפיקו לקחים, הסיקו מסקנות וחסכו כל גרוש לבן ליום שחור.

תיאום ציפיות מונע טעויות

לא יכולנו לנסח זאת טוב יותר. כסף הוא משאב חיוני, אך גם הזמן חשוב כמעט באותה המידה. רגע לפני שתלחצו ידיים ותצאו להרפתקה כלכלית כושלת, ישרו קו ובדקו כי חלוקת הנטל תתחלק ביניכם באופן שיתאים לשניכם. נצלו את ההזדמנות הראשונה שתהיה לכם ושאלו אותו: “כמה שעות אתה מתכוון לעבוד ביום, שבוע וחודש”. תודו לנו אחר כך.

בלת”מים וסיטואציות מורכבות

עסק כמו עסק יודע עליות ומורדות, וכמו העסק גם החיים לא עוצרים בשביל אף אחד. הכינו מראש רשימת שאלות שיעלו תרחישים וסיטואציות מהחיים, שאלו את עצמכם ואת השותף הפוטנציאלי שלכם, כיצד יגיב לסיטואציות אלו, ואלו תוכניות גיבוי יכין כדי להיערך לקראתם בלי לסכן את העתיד הכלכלי המשותף שלכם.

שותפים לעסקים
שותפים לעסקים עובדים על פרויקט משותף ומשימות מורכבות

לא תמיד שותפים

לפעמים שותף לעסק הוא לא הפתרון הכלכלי הטוב ביותר שתוכלו לקבל. הזמן שלכם יקר והוא באמת מוגבל, אך כך גם זמנו של השותף שלכם. בדקו אלו עוד אופציות קיימות בפניכם. ייתכן כי פרילנסרים עצמאיים יוכלו להשלים את החתיכה החסרה לעסק שלכם, בלי שתצטרכו להוציא סכומי עתק במישרין או בעקיפין עבור השותף שלכם.

כאן דרכינו נפרדות: כבר לא שותף עסקי

חשבתם שלכם זה לא יקרה אבל זה קרה. לפעמים לא מסתדרים, ככה זה בחיים. ערכו חוזה באופן מסודר ורשמו “מה יקרה אם” בכל תרחיש אפשרי. ככל שתשקיעו יותר בכתיבת שורות אלו בהסכם השותפות ביניכם, כך תחסכו יותר.

מי יודע, אולי עוד תשמחו על השינוי המרענן ויתאפשר לכם לבחור האם לגייס שותף חדש או להמשיך בדרך עצמאית ולשמור יותר מהרווחים לכיס שלכם? קחו את הזמן והקדישו לכך מחשבה: טובים השניים מן האחד, אך אם ניחנתם ביכולות על לניהול העסק שלכם, סיכויים טובים שתצליחו להסתדר טוב מאוד גם בכוחות עצמכם.

 

Loading...
ייתכן שתאהב גם

Leave A Reply

Your email address will not be published.