5 שלבים לפתיחת עסק עצמאי ומשגשג

המדריך המעשי לפתיחת עסק עצמאי לעסקים מתחילים

0

אם החלטתם לצאת ממרוץ העכברים ולהיות הבוס של עצמכם, חשוב שתכירו את השלבים המדויקים של פתיחת עסק עצמאי בלי לחשוף את עצמכם לסיכונים מיותרים. המדריך המעשי לעסקים מתחילים שיעזור לכם לעבוד ולהרוויח יותר בתור פרילנסרים עצמאים ויעזור לכם לבנות עתיד כלכלי ובעל ערך קיומי.

פתיחת עסק עצמאי אינה החלטה פשוטה ומלווה באתגרים רבים בהם אתם עשויים להיתקל כבר מהרגע הראשון. זה לגיטימי בהחלט אם גם אתם מרגישים את הפרפרים בבטן ובאופן טבעי מרגישים חשש ופחד מפני כישלון. אלו הם בדיוק הקריטריונים החשובים ביותר להצלחה שלכם.

You'll Love These

רוצים ללמוד איך פותחים עסק עצמאי בלי למכור ולמשכן את כל רכושכם לבנקים ולמשרדי הממשלה? כל התשובות במאמר הבא.

1. פתיחת עסק עצמאי: כלל הברזל שכל עסק חייב להכיר

אם צוואר הבקבוק שלכם אינו גדול במיוחד, אין צורך לקחת סיכונים מיותרים שאינם לצורך. התחילו בקטן ותנסו לשלב בין היותכם שכירים לעצמאים בעת ובעונה אחת.

השלב הראשון שיהיה עליכם לעשות הוא לפתוח תיק עוסק פטור, שיאפשר לכם להתחיל להרוויח בקטן, בלי להתחייב לרואה חשבון שינגוס לכם ממשכורת הבסיס שלכם, עוד טרם הרווחתם את השקל הראשון מהעסק החדש שלכם.

שמרו על המצב הקיים והגדילו את ההכנסה שלכם בהדרגה, עד שתוכלו להיות בטוחים ושלמים עם ההחלטה שלכם לעזוב את מקום העבודה ולהיות עצמאיים במשרה מלאה.

כמה יעלה לכם התענוג?

פתיחת עסק עצמאי פטור ממס + דוחות שנתיים שיהיה עליכם להגיש לרשויות המס, יעלו לכם כ-170 ₪ בחודש.

5 שלבים לפתיחת עסק עצמאי ומשגשג
פתיחת עסק עצמאי ומשגשג

2. איך עסקים עצמאים יכולים לחסוך כסף בתשלום מיסים

מתי בפעם האחרונה בדקתם כמה מיסים אתם משלמים למדינה? כולנו אזרחי שומרי חוק, אך רק מעטים מכירים אותו היטב. אם אתם עדיין עובדים כשכירים (כי בכל זאת צריך לשלם חשבונות), נסו לשכנע את המעסיק שלכם לעבוד נגד חשבונית במקום תלוש המשכורת.

רוב המעסיקים יסכימו בשמחה, שכן באופן זה תוכלו לחסוך להם הוצאות נוספות על מס הכנסה, פנסיה, ביטוח לאומי, נסיעות ועוד. המשמעות היא שהאחריות תעבור אליכם, אך גם תאפשר לכם ליהנות מיותר כסף בעו”ש.

למה כדאי לעבוד נגד חשבונית?

כעסק עצמאי, תוכלו לקזז הוצאות נוספות שממילא תצטרכו לשלם בכל חודש. הוצאות רכב, מחשב ומשרד, טלפון ובית. כך תוכלו לחסוך בתשלומי המס השוטפים שלכם מול רשויות המס בישראל ולהשקיע את ההפרש בקידום העסק שלכם.

3. הסכנה שכל עסק מפחד ממנה

רגע לפני שאתם מוותרים באופן מלא על היותכם שכירים ונכנסים לנבחרת העסקים של ישראל, יהיה עליכם להיות מוכנים וערוכים לכך מראש, באמצעות רשת ביטחון שצברתם במהלך השנים.

פתיחת עסק עצמאי: איך מחשבים את גובה הסכום שיהיה עליכם לשמור?

עשו ממוצע של הוצאות המחיה החודשית שלכם והוסיפו את העלויות החודשיות של העסק שפתחתם. אלו הם סך כל ההוצאות החודשיות שלכם. עכשיו הכפילו אותן ב-6 וקבלו את סך כל הסכום שיהיה עליכם לצבור לצורך הקמה ותחזוקת העסק בחצי שנה הראשונה. נוסחה זו מביאה בחשבון גם את הימים הקשים, שמהם לא נייצר הכנסה כלל. הדרך הקלה ביותר להתחיל היא באמצעות תוכנית חיסכון שאליה תוכלו להפריש כמה מאות שקלים בכל חודש.

טיפים לעסקים - איך לפתוח עסק עצמאי
טיפים לעסקים – איך לפתוח עסק עצמאי

4. טובים השניים מן האחד

ספונסר ושותף לעסק יכול להוות פתרון כלכלי משמעותי בכל מקרה של קשיים כלכליים או חשש מהתמודדות עם מכשולים רבים שעשויים להגיע בהמשך הדרך.

שותף נוסף לעסק שלכם יוכל לתת יד נוספת שתניע ותדחוף את העסק שלכם קדימה, וכך תאפשר לכם לפזר את הסיכונים באופן מחושב בלי לאבד את כל רכושכם לחינם.

5. פיתויים עסקיים – לא בבית ספרנו

בשלב הראשון של פתיחת עסק עצמאי, תצטרכו לשים בצד סכומים נוספים כחלק מעלויות ההקמה והצלחתו של העסק. ביניהם: הוצאות משרד, מחשבים, שולחנות, כסאות, הוצאות פרסום, הקמת אתר, עיצוב, כתיבה שיווקית ועוד.

נסכים שכל אלו, הם חלק בלתי נפרד מהצלחתו של כל עסק, אך כל דבר והזמן שלו. צאו לדרך רק עם הכלים והציוד שאתם חייבים להשתמש בהם ושמרו על כספכם מהוצאות נוספות שאינן דחופות לרגע זה ממש.

עכשיו כשאתם מבינים את כללי הברזל שכל עסק עצמאי צריך להכיר, אתם מוכנים לצאת לדרך. בהצלחה!

Loading...
ייתכן שתאהב גם

Leave A Reply

Your email address will not be published.